Mała spółka do każdego portfela bez zadłużenia

Analizując setki spółek co kwartał na GPW i NC natrafiłem na kilka godnych uwagi jednak jedna z nich Maxipizza spółka która pasuje praktycznie do każdego portfela i tego z niskim kapitałem jak i do tego z bardzo dużym.

Spółka wydaje się być bardzo ciekawym elementem w każdym z portfeli mianowicie jak wiemy jej obecna wycena 3 mln zł nie pozwala na duże zakupy jak to się ma w przypadku spółek z WIG20

Dlaczego piszę, że spółka pasuje do każdego portfela, Kto zajrzy w raporty kwartalne zauważy od kilku dobrych kwartałów znaczącą poprawę wyników, wzrost przychodów wzrost zysków netto a co za tym idzie mocny przyrost generowanej gotówki z działalności bieżącej.

patrząc na średnie volumeny transakcji :

http://www.bankier.pl/inwestowanie/profile/quote.html?symbol=MAXIPIZZA

patrząc na 6 ostatnich miesięcy średni wolumen to ponad 18 tyś sztuk, gdzie obrócono całym FF który wynosi 1,8 mln sztuk i średni kurs transakcji to 64 gr.

Wnioski jakie można wyciągnąć jeśli po obróceniu całego FF średni kurs to 64gr a volumen 18 tyś śmiało w każdym z portfeli może znajdować się z 15k.

Spółka jest bardzo dobrze zarządzana w mojej ocenie gotówka która w ostatnim czasie zgromadzili pokazuje, że potrafią robić ten biznes i w dłuższym terminie będzie trzeba zagospodarować środki pozyskiwane z działalności 1,17 mln zł  375 tyś pożyczyli podmiotom powiązanym na procent i otworzyli nową restauracje.

W poniedziałek 16.11.2015r. poznamy kolejne wyniki za III kwartał do tego czasu warto obserwować a po wynikach ocenić czy warto spółkę wyceniać dużo dużo wyżej czy obecny poziom to czas na akumulacje akcji do portfela z perspektywa wzrostu zysku po otwarciu nowej restauracji

 

Wszystko co tutaj zawarte to nie rekomendacja tylko indywidualna ocena autora

Zostaw komentarz