Spółka z niskim C/WK 0,38 Aktywa 70 mln zł wycena 16,5 mln zł

Obecnie na spółkach z branży stalowej mamy mocne wzrosty, czy branża drzewna która też już delikatnie odbija pójdzie mocniej w górę ?

https://mera.pl/

Mocny wzrost ceny drewna i nowa stacja paliw czy to przełoży się na większy zyski dla spółki ?

Mera od dawna notowana na NC po obrotach widać, że spółka mocno zapomniana chociaż ostatnie informacje o wzrostach cen w przemyśle drzewnym przykuło moją uwagę na spółkę gdzie zajrzałem głębiej i znalazłem kilka ciekawych informacji ale za nim do nich przejdę to :

Wycena spółki przy kursie 1,65 zł wynosi 16.5 mln zł

Aktywa spółki  70 mln zł

Zobowiązania 25 mln zł  czyli zostaje  nam blisko 45 mln zł ( patrząc na dane z raportu rocznego czyli na 31.12.2020r.) od tego czasu jedna z ich spółek gdzie maja spore udziały wzrosła ponad 100% więcej poniżej.

W raporcie rocznym można wyczytać, że spółka otworzyła w 2 kwartale stacje paliw

 

Przychody stacja paliw 3,5 mln zł 

Dodatkowo widać, że spółka swoje wyroby gotowe sprzedaje głównie za granicą w całym roku wzrost do blisko 9 mln zł przychodów z 7,6 mln zł.

Wycena spółki wynosi 16,5 mln zł a spółka posiada udziały w kilku innych firmach w tym dwóch notowanych na polskiej giełdzie

Klon S.A. i Teliani S.A.

Od początku roku sam Klon S.A. wzrósł ponad 100%  i same te dwa pakiety patrząc na obecne kursy wynoszą blisko 19,6 mln zł  co daje 3 mln zł więcej niż obecna wycena.

Patrząc na bilans i wzrost przychodów w 3-4 kwartale 2020r. głównie dzięki otwarciu stacji paliw i wzroście ceny Euro przy sprzedaży produktów za granicę  można patrzeć optymistycznie. Minusem spółki jest niska płynność a właściwie jej brak, jeśli jednak wyniki za I kwartał 2021r. będą dobre a wszystko na to wskazuje to zainteresowanie firmą może się mocno zwiększyć.

AT pokazuje mocne kupuj

Przed większymi zakupami myślę, że warto poczekać na I kwartał.


Wszystkie powyższe

Powyższe spostrzeżenia są indywidualną ocena autora nie stanowią rekomendacji kupna bądź sprzedaży.

Zostaw komentarz